Bakımlı Saçlar

 

İnsanı bakımlı gösteren en önemli şeydir saçlar. Bakımlı, parlak, canlı saçlar için, kullandığımız ürünler kadar yediklerimize de dikkat etmek gerek. Bir de başlı başına bir sorun var ki, o da saç dökülmesi.. Eğer saç dökülmesine yol açacak bir hastalığınız yoksa ben daha çok bu durumu stresle açıklayabilirim. Mümkün olduğu kadar, kafanıza tokadan başka bir şey takmazsanız bu iş çözülebilir 🙂 Tabii ki strestendir deyip bu durumu geçiştirmemek gerek.Doktora gidip bir kan testi sonucu saç dökülmesine sebeb olan hastalığınız ortaya çıkabilir.

Yaklaşık 7-8 yıldır Bioblas şampuanı  kullanıyordum fakat arada şampuanı değiştirmek gerekiyor. Şampuandan istediklerim; ince telli saçlara sahip biri olarak, saçlarımı dolgun göstersin, saç dökülmesine veda edeyim başka da bir şey istemem. Saçların yumuşak ve parlak görünmesi için ayrıca saç kremi kullanmak şart zaten. Saç kremlerini de aman saç diplerimize uygulamayalım. Çünkü saçların yağlanmasına ve dökülmelere neden oluyor. Aslında duştan sonra argan yağı ya da her hangi bir yağ ile hafif saç uçlarına bakım yapmak da daha doğal yöntemlerden biri. Mümkün olduğu kadar kimyasal ürünlerden uzak durmak gerek.

Şampuanımı değiştirmeye karar verdikten sonra uzun süre şampuan arayışına başladım. En dikkat ettiğim şey tabii ki, bitkisel olmasıydı. Bloglar, çeşitli ürün tanıtım sitelerinde gezindim durdum. Sonunda yüksek oranda iyi yorum alan bir ürün buldum. Henüz bu ürünü anlatmayacağım sizlere, çünkü biraz daha denemek istiyorum. Çok yakında ürün hakkında yorumlarım olacak. Takipte kalın.. Sevgiyle kalın 🙂

 

Bir cevap yazın