Beyti Et Lokantası

Bu mekanın benim için önemi çok büyük.Çünkü nişanlımla ilk kez burada yemek yedik ve ikinci buluşmamızdı. Ayrıca evlilik teklifini de burada aldım 🙂

beyti

beyti

1945 yılında ilk kez Küçükçekmece’de hizmet veren lokanta , sandalye sayısını artırınca Florya’da lüks bir mekan oluveriyor. Sahibi Beyti Güler hemen hemen her gün orada bulunur,  masanıza gelip ”Hoşgeldiniz” der, gülümser ve oradan ayrılır. Bu insanı çok özel hissettiren bir hareket bence.

beyti

beyti

beyti-florya

beyti

beyti

beyti

Restaurant diyebilir miyim bilmiyorum ama burası sanki lüks bir villaya , birine ziyarete gelmişsiniz izlenimi taşıyor. Oldukça sessiz ve sakin bu ortamın daha çok iş yemekleri için tercih edilmesi son derece mantıklı. Bizim gibi özel günlerde de bu mekanı tercih edenlerin sayısı da fazlaca.

beyti

beyti

beyti

beyti

beyti

beyti

Son derece güzel pişmiş etleri ve büyük porsiyonlarıyla çok kaliteli bu mekandan mutlu bir şekilde ayrılacağınızı düşünüyorum. Burası etin en iyi piştiği yer olarak nam salmıştır.Fiyat olarak da, iki kişi için ortalama 200 tl hesap ödeyebilirsiniz. Kulağa çok gibi gelse de sonuna kadar hak ediyorlar.

 

 

Bir cevap yazın