Bioderma Sensible H2O

Bu ürünü Bioderma’nın bir ürünü varmış, bi alayım bakayım niyetiyle kullanmadım açıkçası. Ürün Kanada’dan o çok hassas cildim için geldi.

Bioderma sensiblo

Bioderma sensiblo

Pamuğun üzerine sıkıp cildinizi temizleyen bir su aslında. Görünüşü tonik gibi ama değil, makyajınızı sadece bu ürünle çıkarıp keyfinize bakabilirsiniz. Ama ben bu konuda, pek bir pimpirik olduğumdan, kullandıktan sonra ayrıca yüzümü bir güzel yıkıyorum. Ayrıca tekrar yüzümü yıkamaya ihtiyaç duyduğumdan çantamda ne olur ne olmazlarım arasına girebilir. Makyaj yaparken de, diplinerım o yokmuş gibi görünen göz kapaklarıma değdiği için, kulak kürdanına bir damla batırıp hayatımı da kurtarıyor çoğu zaman. Ürün bilgisine bir bakalım:

Kış aylarında havanın soğumasıyla ciltlerde çatlaklık ve kuruma hissi günlük yaşamda rahatsızlık vermeye başlayabilir. “Bioderma Sensibio H2O Yüz Temizleme” losyonu ile yüzünüzü pamuk yardımı ile temizleyerek kuru ve soğuk havanın yaratacağı olumsuzluklardan koruyabilirsiniz. “Bioderma Sensibio H2O” cilde sürüldükten sonra oluşturduğu “lipid” tabaka ile cildinizin dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur.

Durulama gerektirmeyen “Bioderma Sensibio H2O Yüz Temizleme” losyonu, hassas ciltlerin günlük temizliğini gerçekleştirdiği gibi makyaj silmede de kullanılabilir. İçeriğinin sahip olduğu “misiller” ciltteki kir, makyaj ve birikintiyi nazikçe temizler. Bunun dışında, içerdiğinin sahip olduğu salatalık ekstresi, cildin kullanım sırasında hasar görmesini engeller. Parfümsüz formüle sahip olan “Bioderma Sensibio H2O” alkol ve phenoxyethanol içermez.

PH-nötr, sabunsuz ve alkolsüz bu ürünün suya dayanıklı rimelleri çıkarmadığını bir çok yerde okudum ama deneyeceğim.

Hassas ciltler için, tahriş etmeyen, ferah bir his veren bu ürünü deneyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın