Film: Casuslar Köprüsü

Casuslar Köprüsü

Casuslar Köprüsü

Uzun zamandır izlemeyi düşündüğümüz bu filme haftanın ilk günü gelmek kısmet oldu. Yarı uykulu, yarı uyanık izlediğim filmden biraz bahsedelim. Aman yanlış anlaşılmasın film kötü olduğundan değil, biz biraz geç seansa girdik.

Filmin başrol oyuncuları; Tom Hanks, Mark Rylance, Austin Stowell, Amy Ryan.Filmin başrol oyuncusu Tom Hanks olunca izlememek elde değil zaten.

Filmin konusu;

Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda Soğuk Savaşın ve Sovyetler tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için olacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor. Üç Oscar Ödülü sahibi Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde iki Oscar ödülü bulunan Tom Hanks avukat James Donovan rolünde, ona üç Tony Ödülü ve iki Olivier Ödülü bulunan Sovyet ajanı Rudolf Aben rolündeki Mark Rylance eşlik ediyor. Casuslar Köprüsü’nün senaristleri ise usta yönetmen ve senarist Coen Kardeşler..
Aslında Gökhan’ın dediğine göre Tom Hanks “Haydi oscarlık bir film yapalım.” demiş ve yapmışlar 🙂 Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın