Datça Aktur Kamping

İlk kamp deneyimlerimizden bahsedeceğim şimdi size.. İlk defa kamp yapacağımız için 1 haftalık tatilimizin hepsini kullanmak istemedik. Çünkü bu tatil çeşidinin zor olacağını tahmin edebiliyorduk. Biz önce 2 gün Bozcaada otel konaklamalı, daha sonraki 3 gün ise kamp yaptık. Bozcaada’daki keyifli tatilimizle ilgili ayrıca bilgi vereceğim.

Gittiğimiz yerin adı Aktur Datça Kamping. Sırt sırta vermiş iki koyun tam ortasında bulunuyor. Burası, son derece düzgün insanların toplandığı, sessiz sakin, doğayla başbaşa kafa dinlemelik bir yer. Çadırınızı kurmanız için geniş bir alan veriliyor size. Hemen yanında 3’lü priziniz ve küçük bir musluk bulunuyor. Hemen yanınızda elektrik olması büyük bir kolaylık. Telefon şarj problemi hiç ama hiç çekmedik bu sayede.

Birazcık yürüme mesafesinde wc ve duş yerleri bulunuyor. Temizliği orta derece diyebilirim. Oldukça kalabalık bu kamp alanında normal belki de otellerdeki banyolar gibi olmaması.. Hemen yanında da yemeklerinizi pişirebileceğiniz mutfaklar bulunuyor. Burada hem yiyeceklerinizi pişirebilir, hem de bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz. Yiyeceklerinizi de hemen yanında bulunan Mjetten alabilirsiniz. Mjet burada bir cam simidi görevinde.. Biz ocak getirdiğimizden mutfağı pek kullanmadık. Hemen çadırın yanında yemek yapmak daha bir kolay geldi bize. Yemek yapmak istemezseniz restoranttan da yiyebilirsiniz. Bunun yanında çamaşır yıkama ve ütü odası da bulunuyor.

Karnımızı da güzelce doyurduktan sonra sandalyelerimize oturup, böcek sesleri arasında derin bir oksijeni de içimize çekip, denize gidelim. Denize giderken de markete uğrayıp buz gibi sularımızı termoslara doldurup iki de kahve aldık mı değmeyin keyfimize. Deniz oldukça yakın, yürüyerek 2 dk diyebilirim. Deniz, öğlen 2 ye kadar çok güzel fakat 2’den sonra epey dalgalı. Ben durgun deniz sevdiğimden dalga çıkmadan tüm keyfini çıkardım. Burası beach değil, ister sahildeki şezlongları kullan, ister sandalyeni kap güneşin tadını çıkar. Hemen yanında plaj büfesinde içecek ve fast food tarzı yiyeceklerden alabilirsiniz. Çok kalabalık olmamakla birlikte, bu kadar fazla insanın neden denizde olmadığını da tatil sürecinde hep düşündüm fakat yanıt bulamadım 🙂

Deniz keyfinden sonra da duş alıp kendi pişirdiğimiz yemekleri yedikten sonra bilgisayarı açıp film keyfi yaptık. Açık havada da film izlemenin tadı çok başka. Bazı akşamlar sahilde yürüyüşler yapıp, o kocaman yıldızlara bakıp bu mükemmelliğe hayran kaldık. 3 gün sonunda da o güzelliğe veda ettik.

Hayatımda ilk defa deneyimlediğim huzurlu, sakin, yeşile ve denize doymalı güzel bir tatildi. Tekrar, tekrar ve tekrar gidebilirim 🙂

Bir cevap yazın