Delibal Film

Delibal

Delibal

Delibal filmi, vizyondan kalkmadan sonunda gidebildik. Film hakkında arkadaşlarımdan bayağı bir olumlu yorum alınca kaçırmayalım dedik.

Oyuncular; Cagatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Mustafa Avkıran, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran..

Filmin konusu; Aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar.

Beklediğimin çok çok üzerinde bir filmdi açıkcası. Zaten büyük bir beklentiyle de gitmemiştim. Ben genelde, herkesin hayranlık duyduğu sanatçılara sinir olurum 🙂 Ki çağatay Ulusoy’ da benim için öyleydi.

Bu arada benim fikrim değil tabi de kız arkadaşlarım sırf onu izlediklerini söylüyorlar 🙂 (!)

Film en başında işte klasik Türk filmi dedirtse de, öyle bir sürüklüyor ki sizi, heyecanla sonunu merak ediyorsunuz. Sona gelince de, burda bitmemeli moduna giriyorsunuz.O kadar acıklı geldi ki bana, daha da uzun sürseydi filmden çıkabilirdim 🙂 Tek eksisi filmin ana konusu, yarım saat ve çok hızlı bir şekilde işlenmiş.

Vizyondan çıkmadan filmi izleyin derim, yorumlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın