Düğün Dış Çekim Detayları

Dış çekim

Dış çekim

Çiftler, evlenecekleri gün fotoğraflarını gidip bir stüdyoda çekilirken her şey ne kadar kolaymış 🙂 Zaman geçtikçe ne kadar fazla çeşitlilik ve teferruat oldu değil mi fotoğraf olayı? Evlilik, her şeyin mükemmel olmasını isteyen insanlar için fazla detay isteyen bir şey oldu. Evliliğe hazırlık aşaması bambaşka bir dünyaymış. Aslında herkes birbirini kopyası.. Yapılacaklar, alınacaklar çoğu insan için aynı. Bu bakımdan zor değil gibi. Ben farklı şeyler olsun istediğim için kararsızlık denizinde yüzüyorum bu ara.

Daha önce blogda da duyurduğum evlilik fuarına geçen hafta gittik. Düğün için aklınıza ne geliyorsa orada vardı. Organizasyon firmasından, kına hediyesine kadar her şey. Gelinliklere de şöyle bir göz ucuyla baktım, denemeden bir şey söyleyemiyorsunuz. Zaten fuardan sonra hemen Fatih’ e koştuk. Fuarda dış çekim fotoğrafçılarıyla görüştük. Hemen hemen hepsi benzer fiyatlar ve benzer çekimlerden söz ettiler. Kısaca paketlerden bahsedelim.

Dış Çekim Paketi: Bu pakette 2 saatlik dış mekanda fotoğraf çekimi, ortalama 1000 fotoğraf karesi, seçeceğiniz 20-30 fotoğrafın albümü, genel olarak da 2 adet aile albumü veriyorlar. Çiftler daha çok düğün günü kuaförden sonra geliyor ve çekim başlıyor.

İlk düşüncemiz bu şekilde olmasıydı fakat fotoğrafçılarla konuştukça bu fikirden vazgeçtim. Çünkü, o gün fazla heyecanlı ve stresli olacağız, düğün mekanına uzak olacağımız için geç kalır mıyız endişesi, susmayacak telefonlar..Çok acil değilse o gün çekim yapmamakta fayda var.

Hikaye Albumü: Bu pakette gün boyu fotoğraf çekimi bulunuyor.Yani siz kuaförden ilk dansın sonuna kadar max 9 saat fotoğraf çekileceksiniz. Ortalama 3000 kare rahat çıkar zaten. Seçilen fotoğrafların albumü ve yine 2 adet aile albumü. Görüştüğümüz bir kaç yer, bir de tablo halinde fotoğraf verebiliyor.

Bu özel günde her anınızı fotoğraflamak istiyorsanız sizin için en ideal album bu olabilir. O an ki stresinizi de alabilir tabiiki fotoğraf çekilmeyi seven bir insansanız..

Trash Day: Düğünden sonra kararlaştırılan bir günde makyaj ve saç hazırlıkları olmaksızın belirlenen bir konseptte istediğiniz kadar gelinlik ve damatlıklarınızı kirletebilirsiniz. O yüzden bugüne trash day denilmiş.

Bu çekimler için deniz kenarı oldukça tercih ediliyor. Çünkü gelinliğinizle artık işiniz bittiğinden kirlenmesi umurunuzda olmaz 🙂 Zaten bu çekimler doğal pozlar verilmek içindir.

.

 

Concept Weddings: Genellikle yurt dışında belirli noktalarda çekilmek isteyenler için tercih edilebilir. Tabii bu çekimleri düğünden çok önce yapmak gerekir. Zaman açısından bir sıkıntı yoksa hem değişik yerler görmüş hem de farklılık yaratmış olabilirsiniz.

Bu tarz çekimler bayağı yaygınlaştı. Ama yine de çok uzak yerlere gitmek yerine ülkemizdeki güzelliklerden yararlanabiliriz. Concept bir çekim için Kapadokya, Bozcada son derece mantıklı.

 

Save The Date: Genellikle düğünden önce gelinin gelinlik ya da çokca tercih edilen beyaz uzun bir elbise, damadın da beyaz şile bezi bir gömlek ve açık renk pantolon giyerek güzel bir mekanda yaptıkları çekimlerdir.

Bu fotoğraflar davetiye için de kullanılabilir. Ne kadar güzel çekimler olursa olsun gelinlik ve damatlıkla çekilen bir album bana daha özel geliyor.

.

Sonuç olarak durum bu kadar çeşitliyken haydi seç bakalım 🙂

Dış çekim mekanları için daha önce paylaştığım yazıya ulaşmak için  tık tık

 

 

Bir cevap yazın