Düğün Dış Çekim Mekanları

Fotoğraflar, benim için o anın en büyük kanıtlarıdır. Bu yüzden ben her mutlu anı ölümsüzleştirmek gerektiğine inanırım. Düğün fotoğrafları bu yüzden önemlidir. Bakıp bakıp tekrar mutluluğun tepesine çıkarır sizleri.. Fotoğrafı çeken kadar mekan da büyük önem taşır. Daha yakın geçmişte bu fotoğraflar stüdyoda çekilirken yerini dış çekimlere bıraktı. Kim düşünmüşse bunu ne de iyi etmiş değil mi? Açık hava da o muhteşem güneş ışığıyla en güzel pozları verdirir insana..

Bu fotoğrafları nerede çektirebileceğimizi biraz araştırdım. Bunları sıralayalım:

Yıldız Parkı: Diğer bir adıyla Yıldız Korusu. Beşiktaş ilçesinde yer alan bu tarihi park içinde Malta ve Çadır köşkünü bulundurur. Malta köşkünün kapı önü ve bahçesi fotoğraf çekimleri için tercih edilir. Bir de orada bulunan köprü üzerinde de güzel pozlar yakalayabilirsiniz. Burada çekim için ücret alınmıyor sadece köşkün içinde fotoğraf çektirmek isteniyorsa Beltur’dan izin alıp çekim yapabiliyorsunuz.

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Emirgan Korusu: Sarıyer ilçesine bağlı olan Emirgan korusu fotoğraf çekimi için tercih edilen mekanlardan birisi. Eskiden köşkler içerisinde çekilen fotoğraflara artık izin verilmiyor sadece buranın dışını kullanabiliyorsunuz. Fotoğraf çekimi için de izin istenmiyor.

emirgan korusu

Emirgan Korusu

Emirgan korusu

Emirgan Korusu

Emirgan korusu

Emirgan Korusu

Haydarpaşa Garı: Daha bir tarih koksun diyorsanız seçiminiz burası olabilir. Bir tarafta İstanbul boğazı bir tarafta Haydarpaşa Garı’nı buluşturan bu fotoğraflar içinde olmak sizi mutlu edecektir. Yolcu işleri müdürlüğünden özel izin alarak 300 Tl karşılığında çekim yapabilirsiniz.

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı

Balat: İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Balat, eski ve tarihi bir semttir. Burada çekim yapan insanların  misafirleri sokakta oynayan çocuklar oluyor kimi zaman. Öyle rahatsız edici bir durumda hiç duymadım. Çünkü genelde dizi çekimleri burada çoğunlukla yapıldığından alışkın olduklarını zannediyorum. Eskileri anımsatan nostaljik fotolar isterseniz düşünebilirsiniz.

Balat

Balat

Balat

Balat

Balat

Balat

Kuzguncuk: Anadolu yakasında Üsküdar ilçesinde yer alan semttir. Rengarenk sokaklarıyla sevimli evleri fotoğraflarınızın arka planlarını süslüyor. Burada fotoğraf çekimi için özel izin gerekmiyor.

Kuzguncuk

Kuzguncuk

Kuzguncuk

Kuzguncuk

Kuzguncuk

Kuzguncuk

Atatürk Arboretumu: İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içinde yer alıyor. Arboretum sözcüğünün manası ağaç ev manasına gelen 345 hektarlık bir alan. İlk girişte bir gölet ve bu göleti söğüt ağaçları çevreliyor. Oldukça doğal ve sık ormanları mevcut bu ortamda birbirinden güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Fotoğraf çekimi için 295 lira ücret alınıyor. Planda bir değişiklik olmazsa biz de burada düşünüyoruz 🙂

Atatürk Arboretum

Atatürk Arboretum

Atatürk Arboretum

Atatürk Arboretum

Atatürk Arboretum

Atatürk Arboretum

Bir cevap yazın