Düğün Mekanları

Her kızın hayali güzel bir düğünle evlenmek.. Bakın kız diyorum çünķü erkeklerin böyle hayalleri yok 🙂 Onlar daha çok olduya bittiye getirmeyi seviyorlar 🙂 Ben de  hep kır düğünü hayal etmiştim ta ki düğün tarihimiz Mayıs ayı olana dek. Ama kına gecem hava durumuna bağlı olarak dışarıda olabilir. Biraz olsa bu hayalimi gerçekleştirmiş olurum bende 🙂

Eğer düğün olsun istiyorsanız elinizi çabuk tutup, hiç abartmıyorum yaklaşık 1 yıl öncesinde yer aramaya başlayın derim. Biz nikah sonrası eğlence diye yola çıktığımız için yaklaşık 7 ay önceden bakmaya başladık.

Şimdi hangi düğün mekanlarını gezmişiz onları sıralayalım:

 • Titanic Hotel: Biz ilk olarak Bakırköydeki otele gittik.Salon 150 kişilik diyebilirim yani 200 kişiyi kaldırmayacağını düşünüyorum. Pist de bir hayli küçüktü. Bunları zaten bize direkt söylediler ve bu yüzden dürüst olmaları bizi çok mutlu etti. Az kişiyle bir nişan organizasyonu daha uygun olabilir.

  titanic bakırköy

  titanic bakırköy

 • Bakırköy Spor Klubü: Mekanın bir kaç tane salonu bulunuyor. Kişi sayısına göre size uygun salon gösteriyorlar.Düğünümüzü Mayıs ayı planladığımız için açık havada olması ihtimali olmadığından kapalı salonu gezdik. Fakat neden bilmem çok basık geldi. Kendimizi orada hayal edince olmadı 🙂 Havuz başı düğün düşünüyorsanız kesinlikle bir görün derim. Ben çok beğendim.
  Bakırköy Spor Klubü

  Bakırköy Spor Klubü

  Bakırköy Spor Klubü

  Bakırköy Spor Klubü

 • Teras Restaurant: Burası Yeşilyurt Spor Tesislerinin yanında bulunan, deniz kenarında manzarası pek bir güzel mekan. Havanın durumuna göre üstü kapanıp açılan tavan olarak organize edilmiş, gayet hoş bir ortam. Güzel bir düğün organize edilebilir.
 • Yeşilyurt Spor Klubü Balo Salonu ve Teras: Spor klubü içinde bulunan SMC balo salonu 20 yıllık geçmişiyle deniz kenarında bulunuyor. Oturma düzeninde 500 kişi, kokteyl düzeninde 600 kişi kapasiteleri var. Yaz aylarında terası tercih etmemek mümkün değil 🙂 Burası denizin içindeymiş hissi veriyor.
 • İ.Ü. Baltalimanı Sosyal Tesisleri: Boğaz manzaralı mükemmel bir mekan. Şekil olarak  içeri de kolon yok ve denize karşı dar ve uzun bir alan. Mekan gayet kaliteli ve görsel açıdan tatmin edici. Yalnız bir organizasyon düzenlemek için üniversite çalışanı ya da birinci dereceden yakını olmak gerekiyor.
  Baltalimanı Sosyal Tesisleri

  Baltalimanı Sosyal Tesisleri

  Baltalimanı Sosyal Tesisleri

  Baltalimanı Sosyal Tesisleri

 • Florya Sosyal Tesisleri: Ben burayı bir ayrı seviyorum. Ablam dahil kuzenlerimin bir kaçı burada evlendiği için ayrı bir sempati duyuyorum 🙂 Bu yüzden biraz daha ayrıntı vereceğim 🙂

3 ayrı bölümü  bulunuyor. Kapalı ortamda gerçekleşen İdeal Salon, açık havada havuzlu bir mekan olan Havuzlu Bahçe, yeşilliğin ve deniz manzarasının bulunduğu Kır Bahçesi..İdeal salonun en az 300 kişi sayısı kapasitesi bulunuyor. Diğer  2 bölümün en az 400-500 arasında.. Fiyatlara organizasyon, fotoğraf ve kamera dahil değil. Çeşitli menüleri var. Fiyata göre bunu siz belirliyorsunuz.

tesis

Biz nereye mi karar verdik? O sürpriz 🙂

Bir cevap yazın