Evde İngilizce Öğrenmek

Bu ara İngilizce öğrenmeye merak saldım. Aslında, uzun süredir istediğim bir şeydi fakat fırsat olmadı. Gerçekten ikinci bir dil çok gerekli. Hatta İngilizce olursa bu, tadından yenmez 🙂 Çünkü tüm dünyada konuşulan dillerin başında tartışmasız İngilizce geliyor.

learn-English

Bu kararı aldıktan sonra tabii ki kursa başladığımı düşündünüz. Hayır.. Çünkü kursa gitmek için biraz donanımlı olmak istedim. Neden çünkü, bir kere ilk kurdan başlamak istemiyor insan. Zaten ilkokuldan bu yana aynı şeyleri her yıl öğrenip durduk. Tabii ki üniversitede, sağlam bir  eğitimle dil öğrenenleri ayrı tutuyorum. Bu durumun benim için yeterince sıkıcı olacağına kanaat getirdim ve öncelikle bir zemin oluşması için evde çalışmaya karar verdim. Aslında bu konuda kendime çok güvenemediğimden öğrenmek için yarar sağlayacak çeşitli materyalleri almama kararı aldım. Kendimi bir göreyim dedim.

 Peki hangi siteden yardım aldım? 

İnternette tamamen tesadüf eseri karşıma çıkan ozkancelen.com sitesini detaylıca inceledim. Kendisi bir öğretmen ve derse video kamera getirip anlattıklarını kaydediyor. Yani çekimler tamamen sınıf ortamında. Videolarını kısımlar halinde yayınlamış. Toplamda 6 kısım bulunuyor ve her bir kısımda yaklaşık 20 video var. İlk olarak alfabeden başlıyor.  Ben şu an 5. kısımdayım ve gayet de güzel gidiyor. Bir çok şey öğrendim bu videolarla. Bu videoları bitirip pratik yapacak birini bulursanız bayağı yararlı olacağını düşünüyorum.

Siz de yarar sağlayacak İngilizce anlatan web siteleri  yazabilirseniz çok çok sevinirim 🙂

Bir cevap yazın