Film: Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş

Filmin konusu;

Efsun üzerinden, bu coğrafyada yaşayan kadınların, daha küçük yaşlarda koca bulmaya programlandıklarını ileri süren yapım 30 yaşına gelmiş olan Efsun’un hayatının kalan kısmını birlikte geçirmeyi hedeflediği gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arayışını anlatırken, akranı olan kadınlar gibi erkekleri yönlendiremeyen genç kadının imdadına, “kadınlığın kitabını yazmış” İzmirli ailesi yetişir. Kendisini güvenilir Türk kadınlarına emanet eden Efsun erkeklerin tüm zaaflarını öğrendikten sonra ise karşısına yıllardır unutamadığı lise aşkı Sinan çıkar.

Şebnem Burcuoğlu’nun aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan öykü, çevresindeki her kadın hızla evlilik hazırlığına girişip gelinlik giyme hayalleri kurarken; hayatına girmesini istediği doğru adamı bir türlü bulamayan bir kadının, Efsun’un hikayesini anlatıyor.

Oyuncular: Ezgi Mola, Murat Yıldırım,Nevra Serezli,Ebru Cündübeyoğlu gibi oyuncular yer alıyor.

Bu filmi izlemeyen bir ben kaldım sanırım. Filmin bir kitabı da var. Ben okumadım. Kitabını okuduğum filmleri izlemeyi hiç sevmiyorum zaten. Çünkü genelde kitabını ne kadar çok sevdiyseniz, filmi de o derece sevmiyorsunuz.

Murat Yıldırım bir yana dursun da Ezgi Mola hakkını vererek oynamış filmde. Ebru Cündübeyoğlu’ nun da o gülüşüne ve doğallığına hayranım zaten. İnce espirilerle güldüren, biraz düşündüren güzel bir komedi. Gerçek hayatta çokca gördüğümüz, belki başımıza gelen, kendimizden de çok şey bulacağımız, bizden birilik hakim bu filmde. Bugün, filmin ikincisi vizyona giriyor. Bu karlı havada, ne izlesem diye düşünürken bulursanız kendinizi, sıcacık yatağınızda bu filmi izleyin derim.

Bir cevap yazın