Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu ara gelinliklere baksam mı diye düşünüp duruyorum. Erken mi değil mi diye kafamda tartışırken fazla abartmaya gerek yok dedim. Kafanızda bir model varsa, 2,5 ya da 3 ay öncesinden gidip, bakılabilir. Bakalım giderken nelere dikkat edeceğiz?

Denemek için ayakkabı: Aslında, öncesinde o gün giyeceğiniz ayakkabıyla gelinlik denemek son derece mantıklı. Ayakkabıya henüz karar vermediyseniz, hemen hemen düşündüğünüz yükseklikte ayakkabıyı yanınızda götürün derim. Hem gelinlik üzerinizde kendini daha iyi gösterecektir.

gelin ayakkabısı

gelin ayakkabısı

Korse ve iç çamaşırı: O gün giyeceğiniz iç çamaşırı sıradan bir şey olmayacaktır tabii. Giyeceğiniz tarza benzer bir iç çamaşırıyla deneme yapın. Çünkü gelinliğin üzerinizde güzel durması için içine giydikleriniz de son derece önemli.  Gelinlik almaya gitmeden önce, sayısız internet sitelerindeki modellere bakıp gidildiği için model konusunda az buçuk ne istediğimizi biliyoruz. Eğer gelinlikte derin bir göğüs dekoltesi isteniyorsa ona uygun bir iç çamaşırı yanınızda götürebilirsiniz. 

korse

korse

Fiyat aralığı: Gelinlik bakmaya gitmeden önce bütçenize göre bir fiyat belirleyin ve bunun dışına çıkmayın. Çünkü birbirinden güzel ve birbirinden farklı fiyatlarda modeller göreceksiniz. Bütçenize uygun olmayan modelleri denemeyin çünkü elbise size çok yakışırsa aklınız kalabilir 🙁

Gelinlik: Pronovias

Gelinlik: Pronovias

Mekana uygun gelinlik: Gelinlik seçiminde mekanın önemi büyük. Eğer kır bahçesinde bir düğün düşünüyorsanız, kabarık gelinlikler uygun olmayacaktır. Kır düğünü için daha düz ve kabarık olmayan modeller seçilmeli. Kumsalda bir düğün ise, kısa bir gelinlik tam bu mekanlar için. Eğer otelde şaşalı bir düğün olacaksa, istediğiniz kadar kabarık seçip abartabilirsiniz.

Gelinlik: Oleg Cassini

Gelinlik: Oleg Cassini

Yanınızda gelecek kişiler: Gelinlik bakmaya cümbür cemaat gidilmesi, kafa karışıklığından öte gitmeyecektir. Fikirlerini açıkca söyleyen ve tarzınızı çok iyi bilen insanlarla gidilirse hem zamandan kazanırsınız hem de strese girmemiş olursunuz.

Hafif makyaj: Eğer sıfır makyaj ve özensiz giderseniz gelinlikle uyum içine giremeyeceksiniz ve aynaya bakınca moraliniz bozulacak. Full makyaj gitmeyin tabiiki bu elbisenin kirlenmesine yol açacak, en azından hafif bir makyaj yaparsanız aynaya baktığınızda moraliniz yerine gelecektir.

Gelinlik: Akay

Gelinlik: Akay

 

 

Bir cevap yazın