Kına Gecesi Hazırlıkları 2

Nerede kalmıştık? Kına için gerekli ihtiyaç listesini anlatıyordum. Yazının öncesine buradan ulaşabilirsiniz.http://kubraningunlugu.com/kina-gecesi/ Devam edelim.

Kaftan: Aslında bindallıyı organizasyon firmaları da veriyor ama kaftan daha bir hoş duruyor. Evet biraz Muhteşem Yüzyıl özentisi oldu ama bu olmazsa olmaz 🙂 Eminönü’nde bütçenize göre her fiyattan bulabilirsiniz. Ben kiralamayı düşünüyorum ne de olsa bir kere giyeceğim.

kaftan

kaftan

kaftan

kaftan

Tef: Kına gecesinin olmazsa olmazıdır. Bir de bunu süslüyorlar bayağı iyi duruyor. Umarım süslemeler için vaktim olur. Çünkü bu tarz şeyleri satın almak değil de kendim uğraşıp yapmaktan yanayım 🙂

tef

tef

tef

tef

Kızlara duvak: Bu duvak olayı kilişe mi oldu bilemiyorum ama ben arkadaki taçlı tüllerden pek hoşlanmıyorum. Çiçekli taçlar daha mı hoş sizce?

kına duvak

kına duvak

taç

taç

Bu taç, duvağa göre daha iyi duruyor sanki.

Mum ve el gülü:Mum olayına gelince, daha çok dışarıda gerçekleşen kınalarda, o mumu bin beş yüz kere yakıyorsunuz ya o duruma sinir oluyorum. Bir de saçım yanacak korkusundan kurtulmak için ledli mumlardan almak akıllıca gibi.

el mumu

el mumu

led el mumu

led el mumu

Bunların haricinde bir de gelin için kırmızı yüz örtüsü ve kına gülü ve eldiveni var tabii ki.. Bu ürünleri her yerde bulmanız mümkün.

Bir de kına hediyesi var ki, hala düşünüyorum farklı bir şey olsun istiyorum, eğer değişik bir şey bulamazsam hediyesiz olacak 🙂

1 Yorum

Bir cevap yazın