Küp’ün Kına Gecesi

İşte geldim, burdayım.. Evleneli 3 ayı geçti ve vakit bulup da şu bilgisayar başına oturamamıştım. Gerçi bir bilgisayarım da yoktu hani 🙂 Gökün doğum günü hediyesi bu tatlı şeyle bir yerden başlayalım artık dedim. Şimdi kına gecemle paldır küldür bir giriş yapmış bulunuyorum.

Kına gecesinde organizasyonun öneminden burada mutlaka bahsetmişimdir. Herkes herşeye müdahil olmasın, bütün gece su gibi akıp gitsin, kimse de yorulmasın istiyorsak organizasyon gerekli bence.

Genelde kına gecelerine katılmama gibi pis bir huy edindiğimden kına gecesi mekanlarıyla ilgili çok bir bilgim yoktu. Daha sonra arkadaşlarımdan sık sık duyduğum Beylikdüzü’nde bulunan Organizasyon Evi için araştırmalara başladım. Mekan ve organizasyon içinde bulunan bu küçük ve şirin yeri gördükten sonra başka yer bakmamaya karar verdim. Kına mekanı sorunsalını da hiç uzatmadan hallediverdim.

Mekan 120 kişi kapasiteli, havanın güzel olduğu zamanlarda bahçesi de kullanılabilen güzel bir yer. Biz önce bahçesi için anlaşsak da Mayıs ayı bahçeye çıkmamıza maalesef izin vermedi. Tabii içerisi de gayet tatmin ediciydi.

img_0845

Ekipteki kızlar da son derece iyi iş çıkardılar. Her baktığım yerde görmem, gecenin akışıyla ilgili sürekli bilgi verilmesi ve DJ son derece iyiydi. Açıkçası davetlileri bilemiyorum ama ben manyak gibi eğlendim 🙂

Tek olumsuz yanı, fotoğraflar kısmında yetersizdi. Kullandıkları kameradan mı bilmiyorum, kendi makinamızla çektiğimiz fotoğraflar inanın daha iyiydi. Bu da nazar boncuğu diyelim.

img_0904

Bu fotoda biz ilk kez dans ediyoruz 🙂

Kıyafet: Gece için bir elbise ve bir de kaftan aldık. Kaftanı kiraladık aslında satınalmayı da son derece gereksiz buluyorum. Ben kararsız kişilik, ablam sayesinde Fatih’te 2 saat gezdikten sonra aradığım elbiseyi buldum.

img_0918

Kaftan: Kaftan işi hiç tahmin etmeyeceğim kadar kolaydı. Yine Fatih’te bir kaç dükkan gezdikten sonra bu kaftanı arkadan gördüm ve ön tarafı hakkında en ufak bilgim yoktu. İşte bunu istiyorum dedim. Ön tarafı da tam tahmin ettiğim gibiydi. İlk başta gereksiz uçuk bir fiyat söyleyince güzel bir pazarlıkla bu işi de temizce hallediverdik.

img_1021

 

 

Kına malzemeleri: İnanın kına malzemeleri ile ilgili en ufak fikrim yoktu. Bir ara kağıda yazmıştım ama o listeyi de kaybetmiştim 🙂 Şarkhan’a gidince telefonla soru hakkımı falan da kullandım 🙂 Kına tacından el mumuna kadar herşeyi oradan aldık.

dsc_0004

img_1033

kına mumu

kına mumu

kına tepsisi

kına tepsisi

kına

kına

kız kardeşcanlarım

kız kardeşcanlarım

Kına hediyesi: Kına hediyelerimi kendim yapmak çok istemiştim ama evlilik arefesi hastalıklarımın peşini bırakmaması sonucu bununla ilgilenemeyeceğim için internetten sipariş verdik. Herhalde kendi el emeğimiz olmayışından bir fotosunu bile çekmemişiz 🙂

Kına gecelerinin samimiyetine benzeyen bir düğün daha görmedim ben hiç. Kına geceleri başka bir şey..

kına

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın