Perde Alışverişi

Perde mi? 1 hafta öncesine kadar o da neydi benim için. İnsan evliliğin içine girince her şeyi öğreniyor, ilgi alanıma girmez dediğin şeyler konusunda bile mutlaka fikir sahibi oluyorsun.

Eşyalarımız eve daha gelmeden perdeleri alalım dedik. Sevgilimle Capacity Linens’in yolunu tuttuk. İçeri girdiğimizde telefon konuşmasını biz geldikten 5 dk sonra bitirip bön bön suratımıza bakan satış danışmanı, sanırım ne istediğimizi öğrenmeye çalışıyordu. Perde bakacağız dedikten sonra önümüze bir katalog verdi ve ben şuursuzca kataloğun sayfalarını çevirirken adam sessizce yanımızda bakıyordu. Ne kadar sinirlendiğimi size anlatamam. Azıcık konuş , fikir ver yardımcı ol değil mi? Orda bulunman işe yarasın. Bir de surat beş karış. Neyse fiyat öğrenmek için gelişigüzel bir tane perde gösterip fiyatını sorduk. Bizi öylece bıraktı geçti yerine beklemedeyiz ama biz. Fiyatı öğrenmeden ayrıldık oradan.

Biri bizle ilgilensin yeter ki almayacağımız şey yoktu 🙂 Zaten bizle ilk ilgilenen mağazadan tv aldık:)

Gelelim perdeyi nereden aldığımıza.. Galleria Linens..İlgi ve alakasından gayet memnun kaldığımız, kalitesinden de emin olduğumuz için buradan almak istedik.

Salon tülü için stor perde düşünürken instagramda gördüğüm perdelerden sonra kruvaze yaptırmaya karar vermiştim. Kruvaze tül fazla maliyetli bir o kadar da ağır bir görünüm verdiğinden dolayı iki ayrı tülü seçip yanlara doğru birleştirerek daha soft bir görüntü olacağını düşündüm. Hemen yanına odadaki tek renkli şey olan  berjerin renginden iki fon olarak ayarladık. Arkaya da güneşlik olarak stor perde ayarladık. Umarım hayal ettiğimden güzel olur.

Mutfak için zebra aldık. Tercihimiz beyaz ince şeritli oldu. Kalın şeritli zebralar evi biraz daha kapalı göstereceğinden doğru bir seçim oldu bence.

Gökhan’ ın çalışma odası için kahverengi zebra aldık. Bir nebze olsun koyu renk eşya isteğine su serpmiş olduk 🙂

Yatak odası için de tül, fon ve stor üçlüsüne karar verdik. Aslında bu kadar tül arasında boğulmayalım, zebra olsun istiyorduk fakat zebra içeriyi gösterdiğinden yatak odası için doğru bir seçim olmayacaktı. Tül büzgülü modellerdendi, umarım sarkma uzama yapmaz.

Uzun saatlerimizi alan perde beğenme sürecimiz de çok şükür bitti. İnşaallah hepsi istediğimiz gibi olur.

 

Bir cevap yazın