Sivilcelerden Kurtulmak

Lise’den sonra ve bunu takip eden 5 yıl boyunca sivilce sorunuyla çok uğraştım. Doktora gittiğimde bana önce kan testi yapıp dudakların kurumasına neden olan ve sayısız yan etkisi olan bir ilaç verdi. Yaklaşık bir hafta kullandım. Bir gün aynaya baktığımda kendimi tanıyamadım. Suratım kıpkırmızı olmuştu. Doktora gittiğimde ilk kez böyle bir yan etki görüyorum demişti. Sonra bu tarz ilaçlardan hep uzak durdum. Yine de dermatoloğa gitmeden öylece durumu izlememek gerek.

Arkadaşım’ın tavsiyesiyle önce kremini kullandığım Imex ile sivilcelerime veda ettim diyebilirim. Kremi fondöten renginde olup dışarıya çıkarken bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sabunun etkisini daha çok gördüm. Eczanelerde satılıyor. Fiyatı da 24 TL civarında. Cildi kurutmasının yanında kokusunu da beğeniyorum. Gerçi yüzüme fazlaca dokunduğum günlerden  sonra birer ikişer çıkıp merhabalarını alıyorum 🙂

Ne olursa olsun sivilcelere veda etmek istiyorsanız kesinlikle işe dokunmamakla başlayın. Bu durum bakterilerin hızla yayılmasına yok açacaktır. Asitli ve yağlı yiyeceklerden uzak durup bol su içmek gerekiyor.

Sevgiler 🙂

Imex sabun

Imex sabun

imex sivilce kremi

imex sivilce kremi

Bir cevap yazın